English Deutsch Česky

Materiály

Výběr ze základních materiálů které používáme při výrobě.

Přírodní nebo také pravá kůže

je materiál živočišného původu. Jsou to zvířecí kůže  nejčastěji vepřové, hovězí nebo z jiných zvířat zpracované v koželužnách do podoby  která je vyžadována dle způsobu využití. Povrchové úpravy skýtají nepřeberné množství barev desenů  a tlouštěk.

Kůže se využívají v obuvnickém, galanterním, oděvním průmyslua pro výrobu ochranných pracovních pomůcek. Výrobky z těchto materiálů jsou příjemné na dotyk, presentují image majitele  a při vhodné péči a ošetřování slouží uživateli dlouhou dobu.

Syntetická kůže 

nazývaná též  jako umělá kůže, koženka , nebo eko-kůže je materiál vyrobený ze syntetických materiálů v kombinaci textilu, který  může být vyroben nejen z umělých vláken, ale také na bázi přírodních materiálů. Obvykle je složen ze dvou vrstev, spodní - textilní tvoří základ na který je nanesena horní vrstva  PVC nebo PUR.

Úpravou povrchu horní vrstvy je pak docíleno ,že má určitý desen  a vzhled.
Tyto syntetické materiály se používají především v obuvnickém, kožedělném a oděvním průmyslu. Na speciální výrobky používáme jenom materiály certifikované na nehořlavost a biokompatibilitu. Pro svou nenáročnost na  údržbu jsou velmi oblíbené.

Polyesterové  tkaniny

Základem je textilie z polyesterového vlákna. Ve většině případů je obvykle na rubové straně opatřena zátěrem.  Takto upravený textil je nepromokavý a díky své univerzálnosti má všestranné použití především při výrobě batohů , sportovních tašek, kabelí, brašen a různých pouzder.

Polyesterové tkaniny jsou velmi rozšířené pro svou nenáročnost na ošetřování.

Plachtoviny - autoplachtoviny

Jádro materiálu tvoří polyesterová textilie na kterou je z obou stran nanesena  specielní vrstva PVC která je pak dodatečně upravována  například lakováním,to pak podstatně snižuje ulpívání nečistot na povrchu.

Materiál se používá hlavě na autoplachty, mobilní haly, párty stany a přístřešky. Pro své vynikající pevnostní vlastnosti a odolnost si našel uplatnění v mnoha dalších oborech. Plachtoviny se spojují svařováním,lepením a šitím a nevyžadují žádnou zvláštní péči.

PĚNY - výplně

Používáme několik druhů polyuretanových pěn lidově nazývané  molitan. Podle druhu použití ve výrobku volíme různé tloušťky, gramáže a  stlačitelnosti. Na speciální výrobky používáme jenom pěny certifikované na nehořlavost a biokompatibilitu.

Pěnový polyetylen nachází uplatnění v produktech kde je kladen důraz na udržení tvaru. Je tužší  a proto dokáže snáze ochránit před nárazem.

Kašírované nebo také laminované pěny 

jsou kombinace textilu a polyuretanových pěnových vrstev, kdy se za pomocí plamene nanáší textil na  pěnu. Vzniká tak celistvý materiál který se používá především pro vnitřní polstrování.

vymáhání pohledávek Luxusní matrace Dřevěné postele Nábytek Uherské Hradiště Kované mříže, brány, zábradlí Umělecké kovářství UH